De Noorse metalpioniers van Extol maken na ruim tien jaar hun comeback met een nieuw studioalbum. Aura of Decay verschijnt op 6 november via Solid State Records en is het eerste album van de band sinds het self-titled album uit 2013. Voor de nieuwe plaat keert gitarist Christer Espevoll terug naar de klassieke bezetting.
Extol, opgericht in 1993 in Bekkestua, staat bekend om zijn avontuurlijke benadering van death metal. Op Aura of Decay borduurt de band voort op die kenmerkende stijl. Volgens de band zijn op het album ook opnieuw rauwe, blackmetalachtige atmosferen te horen die doen denken aan het vroege werk, waaronder Burial.
De opnames vonden plaats in Hawk Studios, Little Cave Studio en Hrada Creative. Jens Bogren van Fascination Street Studios verzorgde de mix en mastering, terwijl de kunstenaar Hugh Syme verantwoordelijk is voor het artwork.
Als voorproefje heeft Extol de eerste single ‘The One and The Many’ uitgebracht. Het nummer behandelt moderne tribaliteit en de sterk gepolariseerde ideologische wereld waarin we volgens de band leven. Daarbij wordt de hedendaagse maatschappelijke verdeeldheid bekeken door de lens van de eeuwenoude filosofische vraag naar de verhouding tussen het ene en het vele.

Gitarist Christer Espevoll zegt over de thematiek van het nummer:
“We are living in an era where truth feels relative, yet tribal dogmas seem to be strengthening.”
Volgens Espevoll wilde de band de verwarring en polarisatie ook muzikaal weerspiegelen. De song kenmerkt zich door onvoorspelbare structuren en abrupte muzikale verschuivingen.
“We wanted the song to mirror that confusion. It is an invitation to look beneath the surface noise of the internet and reflect on how sanctimonious religious and political practices are fed and kept alive by ideology.”
Met Aura of Decay keert Extol terug naar het albumfront met de klassieke bezetting, bestaande uit Peter Espevoll (zang), Ole Børud (gitaar, zang en bas), David Husvik (drums en zang) en Christer Espevoll (gitaar).

Tracklist
Het album verschijnt op 6 november (pre-order is beschikbaar via deze link)en bevat elf nummers:
- The One and The Many
- Disintegrate
- Sanctum
- Merciless Hunger
- Vile Path
- Phantom Dismay
- Shield and Alibi
- Wrecked Within Walls
- Dimness of Lingering Gloom
- Beneath the Dirt
- End of Times
Met Aura of Decay brengt Extol voor het eerst in meer dan tien jaar nieuw materiaal uit. De eerste single is inmiddels wereldwijd te beluisteren via de volgende link.

Extol online
KINDA online
- Filth Is Eternal naar Europa voor tour met Roman Candle - 21 augustus 2026
- The Number Twelve Looks Like You brengt eerste album in zes jaar uit - 21 augustus 2026
- Extol keert terug met nieuw album ‘Aura of Decay’ - 21 augustus 2026