White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Miss World Chile-finaliste verrast met deathmetaloptreden

Leestijd: 2 minuten

De Chileense Miss World-kandidate Ignacia Fernández (27) heeft afgelopen zondag tijdens de halve finale van Miss World Chile 2025 voor een verrassing gezorgd. Waar de meeste deelnemers kiezen voor ballet of klassieke zang, bracht Fernández een deathmetalnummer ten gehore, in een elegante jurk.
De model en zangeres, die haar regio Las Condes vertegenwoordigt, trad op met gitarist Carlos Palma, haar bandgenoot uit Decessus. Wat begon met nogal verbaasde blikken, eindigde in een staande ovatie. Eén van de juryleden noemde het optreden “iets wat hij nog nooit had meegemaakt” tijdens een missverkiezing.
De gewaagde keuze pakte goed uit: Fernández plaatste zich bij de top 20 en gaat door naar de finale op zondag 9 november.

De band Decessus werd in 2020 opgericht en bestaat verder uit drummer Martín Fénix en bassist Jaime Pepe. Sindsdien heeft de groep gestaag naam gemaakt in de metalscene. Ze stonden al in het voorprogramma van internationale acts als Insomnium en Jinjer, traden op op festivals in Finland en Duitsland, en openden in september 2024 het concert van Epica in Santiago.

Foto door: Rod Hoffmann
Geboren en getogen in Santiago weet Fernández haar modellencarrière (die ze in 2013 begon) al jaren te combineren met haar grote passie voor extreme muziek. Op sociale media benadrukt ze vaak dat metal een essentieel onderdeel van haar identiteit vormt. Voor haar is het meer dan alleen een muziekstijl: een toevluchtsoord, een bron van kracht en betekenis.

Links

0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2025 White Room Reviews

Thema door Anders Norén