Het is bijna de vraag wie er nu eerder was, Satan of Satan. Bij die eerste wordt de tegenpool van God bedoeld en bij de tweede de band. Natuurlijk was die eerste eerder, maar het is maar om te onderstrepen hoelang Satan al onder ons is. Twee jaar na Earth Infernal komt het illustere gezelschap van Satan met Songs In Crimson. Die plaat verschijnt via Metal Blade.
Satan
De basis van Satan werd al aan het eind van de jaren ’70 van de vorige eeuw gelegd. Roerige tijden brachten de band ook onder verschillende gedaantes en namen in de spotlight, maar sinds 2011 is Satan echt weer terug aan het front. Sindsdien zijn er ook geen wisselingen meer in de line-up geweest.
Songs In Crimson
Net als zijn voorganger telt Songs In Crimson een tiental tracks. Samen zijn die goed voor een speelduur van net geen driekwartier, waarin deze ook niet veel afwijkt van de vorige plaat. Die duurde slechts een paar minuten langer. En voor wie nog verrassingen verwacht, vergeet vooral niet dat Satan altijd oertrouw is geweest aan de heavy metal.
Die heavy metal is op Songs In Crimson dan ook weer heavy metal zoals Satan al jaren haar heavy metal presenteert. Ja, dat is een hoop heavy metal, maar dat is deze plaat ook, in positieve zin. De vibes zijn volledig in dat genre. ‘Whore Of Babylon’, ‘Era (The Day Will Come)’ en het kalm beginnende ‘Sacramental Rites’ zijn daar goede voorbeelden van. De vocalen van Brain Ross zijn precies zoals Brian Ross moet klinken, met hier en daar misschien toch net wat minder energie dan vroeger erin, en de gitaarpartijen van Tippins en Ramsey verrassen ook niet. Misschien is nog wel het verrassendste dat Satan de kwaliteit van Satan stabiel houdt. Gezien de jaren die ook gaan tellen, is dat mooi.
Songs In Crimson is geen vernieuwende plaat, maar daar is Satan ook niet voor. Hier wordt de heavy metal met trots in het vaandel gedragen en daar niet trouw aan zijn, zou niet des Satans zijn. Fans zullen daarom in hun nopjes zijn.

Tracklist Songs In Crimson
01. Frantic Zero (04:34)
02. Era (The Day Will Come) (04:40)
03. Whore of Babylon (03:58)
04. Sacramental Rites (04:44)
05. Martyrdom (03:55)
06. Turn the Tide (04:06)
07. Captives (03:51)
08. Curse in Disguise (04:46)
09. Truth Bullet (04:55)
10. Deadly Crimson (04:54)
Satan online
Website
Facebook
Instagram
Twitter
METAL BLADE ONLINE
- Sabaton gepresenteerd als headliner Wacken Open Air - 15 april 2026
- Thundermother – Live ‘n’ Alive - 14 april 2026
- Paaspop 2026 @De Molenheide, Schijndel - 13 april 2026