Als het gaat om bands in de hedendaagse metal die wel met enige regelmaat met nieuwe muziek komen, dan is DevilDriver een goede troef om aan te halen. Bij de start van dit millennium bestond de band nog niet, maar nu zijn deze Amerikanen toe aan de elfde release. Drie jaar na Dealing With Demons Vol.II komt DevilDriver met Strike And Kill. Die plaat verschijnt net als alles sinds 2013’s Winter Kills via Napalm Records.
DevilDriver
DevilDriver is toch eigenlijk wel echt Dez Fafara. De vocalist van Coal Chamber riep deze band in het leven in 2002 en inmiddels is hij het enige originele lid. Jarenlang had hij gitarist Mike Spreitzer aan zijn zijde, maar die is er sinds een paar jaar niet meer bij. Zijn vervanger, Gabe Mangold, maakt zijn debuut dus op dit album.
De overige leden van DevilDriver maakten allemaal hun debuut op Dealing With Demons Vol.II. Door de jaren heen zijn er vaker wisselingen in de band geweest, maar zelden heeft dat negatieve invloed gehad. De vraag nu is hoe dat gaat als een toch prominent en stabiel lid er niet meer bij is.
Strike And Kill
Op Strike And Kill presenteert DevilDriver een dertiental nieuwe songs. Die nummers zijn nergens lang van aard. De langste is immers ‘You’re Just A Ghost’, welke vier minuten en eenenveertig secondes duurt. Twee tracks halen de drie minuten niet eens. ‘Summoning Shadows’ wint in dat kader de strijd om de kortste track met twee secondes van ‘Ride Or Die’.
DevilDriver opent Strike And Kill met ‘Dig Your Own Grave’, welke gevolgd wordt door ‘Dead In The Water’, ‘Sanctified In Scars’ en de titeltrack. Dit blok maakt direct duidelijk dat DevilDriver nog steeds echt de furieuze eigentijdse metalmachine is. De metal wordt strak gepresenteerd, maar wie goed luistert hoort de nieuwe invloeden. Flirt men in ‘Dig Your Own Grave’ nu nog even heel subtiel met de deathcore? Daarnaast zijn er tussen al het opzwepende metalgeweld ook hints naar Gojira te horen. De nieuwe muzikanten hebben dus invloed.
‘In The Moonlight’ start heel rustig. Dat is echter een moment om de luisteraar op het verkeerde been te zetten. DevilDriver trekt daar ook keihard van leer, waarbij de felle gitaarsolo ook als belangrijke troef wordt ingezet, evenals de pompende, strakke drums. En, het moet DevilDriver nagegeven worden, deze plaat staat ook weer bol van pakkende riffs die goed bij de band passen.
Dez nog altijd een brulboei van klasse
Wat opvalt aan Strike And Kill is dat Dez Fafara anno 2026 nog altijd een brulboei van absolute klasse is. In ‘Shut The Silence On’ blijkt dat bijvoorbeeld. Sommige klanken in zijn stem doen zelfs nog denken aan de vroege jaren van Coal Chamber. Ondanks zijn immer aanwezig zijnde woede, zorgt hij blijkbaar goed voor zijn strot.
Strike And Kill kan gezien worden als weer een plaat van DevilDriver die hun woede uit middels hun eigen sound. Echter, wie goed luistert, hoort dat die brute sound ook nog steeds getweakt wordt. In dat kader kan gesteld worden dat deze nieuwe release mede zo glans heeft gekregen door de nieuwe aanwas in de band. Kortom, als men in deze frequentie met dit soort platen blijft komen, mag daarvoor getekend worden.

Tracklist Strike And Kill
1 Dig Your Own Grave
2 Dead in the Water
3 Sanctified In Scars
4 Strike and Kill
5 In the Moonlight
6 Ride or Die
7 Headed for the Fall
8 Shut the Silence On
9 Never Coming Home
10 Summoning Shadows
11 You’re just a Ghost
12 Oath of Iron
13 All Bets are Off
DEVILDRIVER ONLINE
WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM
X / TWITTER
NAPALM RECORDS
NAPALM RECORDS ONLINE
Website
Webshop
Facebook
X / Twitter
VK
- DevilDriver – Strike And Kill - 10 juli 2026
- Mental Cruelty knalt er een nieuwe single in - 9 juli 2026
- Masacre, Dauthuz @Musicon, Den Haag - 8 juli 2026