White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Usquam – Ex Nihilo

Leestijd: 2 minuten

Soms is het misschien ook wel wachten tot de juiste formatie gevonden is voordat men met een langspeler komt. Misschien gold dat ook wel voor het uit Frankrijk afkomstige Usquam. Die band bestaat al wat jaren, maar komt nu pas, via Source Atone Records, met hun eerste langspeler. Die eerste full-lenght van Usquam is genaamd Ex Nihilo.

Usquam

Zogezegd is Usquam al wel wat jaren bezig. De band is namelijk ontstaan in 2018, maar heeft in de loop der jaren de line-up zien veranderen. In 2024 kwam Jessy Christ Pinderschlass als vocaliste bij de groep en met haar in de gelederen is dus wel die eerste langspeler tot stand gekomen.

Ex Nihilo

In iets meer dan veertig minuten zijn het negen songs die op Ex Nihilo  de revue passeren. Vanaf de eerste tonen is duidelijk dat de black metal van dit kwartet op een melodieuze manier is ingericht. ‘Alter Ego’ zorgt ervoor dat de luisteraar er goed voor gaat zitten. Het is geen hoog tempo wat gevoerd wordt, maar juist daardoor ontstaat een meeslepend, pakkend geheel. De krijs van Jessy, die elders op het album ook laat horen dat haar cleane stem ook een mooie lading aan de sound geeft, is vurig. Daar is geen ontkomen aan. Ergens is het alsof Behemoth en Der Weg Einer Freiheit samen de studio in zijn gedoken. Dat Usquam zich ook op momenten klein durft te maken, zorgt er bijvoorbeeld dat gitaarsolo’s, zoals in die aangehaalde openingstrack er echt uit stappen.

‘Axis Mundi’, waar de symfonische kant ook de kans krijgt te stralen, doet enigszins ook nog denken aan Dimmu Borgir in hun vroegere dagen. Doordat Usquam niet doet aan opvullende, intermezzo-achtige tracks, zit de flow er op Ex Nihilo goed in. Als het dan na ‘Persévérance’ dan rustig wordt uitgeblazen, dan is het ook echt stil.

De luisteraar zal achterblijven met de vraag welke storm der melodieuze black metal hier langs raasde. Ex Nihilo is namelijk een krachtig wapenfeit waarmee Usquam de spotlight brutaal naar zich toe trekt.

Usquam - Ex Nihilo

Tracklist Ex Nihilo

  1. Altar Ego 05:07
  2. Axis mundi 04:32
  3. Athanor 06:06
  4. Ego sum (qui sum) 03:28
  5. Arcana nox 04:19
  6. Egocide 03:04
  7. The Mast 05:31
  8. Symbol 04:20
  9. Persévérance 05:38

Usquam online

Bandcamp
Facebook
Instagram

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén