White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Zanjeer – Seher-e-Maqhoor

Leestijd: 2 minuten

Er was een periode in het leven van de ondergetekende dat het Urdu nog af en toe in de oren klonk. De taal wordt namelijk in de Indiase stad Hyderabad veelvuldig gesproken. Het is namelijk een taal van de moslims op het Indische continent. Daarna is deze in Pakistan en India gebruikte taal niet meer gehoord. Tot nu. Dat is te danken aan Zanjeer met de debuutplaat Seher-e-Maqhoor. Die release verschijnt via Neon Nile Records.

Zanjeer

Nee, Zanjeer is niet afkomstig uit Pakistan noch India. De band heeft zicht gevormd in Berlijn, een stad waar natuurlijk ook veel culturen samenkomen. Zes jaar geleden is Zanjeer echter opgericht in Bremen, maar inmiddels is Berlijn dus de standplaats van dit kwartet onder aanvoering van Dozakhi.

Seher-e-Maqhoor

Hoewel de voertaal dus Urdu is, geldt dat sommige titels op Seher-e-Maqhoor echt wel voor iedereen duidelijk zijn. ‘Fuck Berlin, Free Falasteen’ en ‘Anti-Deutsch’ winden er dan ook geen doekjes om. Sowieso geldt dat Zanjeer het uiten van haar mening niet schuwt, maar door het Urdu zal niet iedereen dat begrijpen.

Daarbij geldt dat deze twaalf tracks zich bewegen in de hoek waar de punk, crust en hardcore als rauw biefstuk geserveerd worden. Dat zal niet iedereen kunnen verteren en dat hoeft ook niet. Deze furie is namelijk ook niet bedoeld om een arena mee te vullen. Ergens, zoals in ‘Sehoniyat Istamar’ doet Zanjeer ook nog denken aan de razernij van Nailbomb in de jaren ’90. Het is dus lekker overstuur, recht toe recht aan en pure energie dat de vrije loop krijgt.

Seher-e-Maqhoor is geen plaat voor een familiefeestje, maar wel één waarin Zanjeer de liefhebber van een energiek portie crust goed zal doen. Dat niet iedereen het Urdu machtig is, is hier een bijzaak. Gewoon lekker knallen.

Zanjeer - Seher-e-Maqhoor

Tracklist Seher-e-Maqhoor

  1. Aaghaz 1:06
  2. Majboor 1:18
  3. Parcham Jalao! 1:05
  4. Fuck Berlin, Free Falasteen 2:10
  5. A.T.M. 2:54
  6. Sehoniyat Istamar 1:45
  7. Khatra 1:34
  8. Anti-Deutsch 1:13
  9. Bharosa 1:10
  10. Hafla-e-Ikhtitaam 1:52

Zanjeer online

Bandcamp
Facebook
Instagram

Neon Nile Records

Website
Facebook
Instagram
Bandcamp
TikTok

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén