Als het om black metal uit Nederland gaat, kan het niet zijn dat Doodswens niet genoemd wordt. Die band heeft sinds de start veel naam gemaakt. Echter, er zijn in de loop der jaren ook zaken veranderd. Misschien was het daarom ook wel lang wachten op een nieuwe langspeler. Die is er nu. Dat album, dat gewoon naar de band zelf is genoemd, komt uit via Svart Records.
De band
Het begon als een duo van twee dames. Samen zetten zij iets groots weg, waardoor het niet alleen qua black metal indrukwekkend was, maar ook qua presentatie en intensiteit. Lichtvrees was de eerste langspeler. Die release verscheen in 2021. Daarna vertrok de ene helft uit de band. Froukje was echter niet te vervangen, waardoor I. het over een andere boeg gooide. Met R. en P. werden twee heren aangetrokken. Daarmee veranderde de dynamiek, maar bleef Doodswens ijzersterk voor de dag komen.
Het album
Doodswens is dus die tweede plaat, maar de eerste in de bezetting van R.I.P. en dus ook de eerste in vijf jaar. In een kleine veertig minuten knalt de band er zeven tracks in. Gelukkig doet dit drietal niet aan intro’s, waardoor ‘Driven By Death’, welke vooraf ook al online was gezet, ook echt direct een felle, strakke start is. ‘Verrot’, waarin de heerlijk overstuurde krijs van I. goed uit de verf komt, zet die toon voort.
Waar de eerste twee tracks iets meer dan vier minuten duren, volgen dan drie tracks van meer dan zes minuten. ‘She Carries The Curse’ is daarvan, met net geen zes en een halve minuut op de teller, de langste. De teksten zijn natuurlijk, zoals men van deze groep gewend is, weinig hoopgevend. Dat is hun kracht. I. zingt, of schreeuwt, het met veel overtuiging, waardoor de slepende black metal echt een intens karakter krijgt. Het gaat echt tot op het bot. ‘These Wounds Never Healed’ laat dan bijvoorbeeld dat het genre ook op een lager tempo echt kan overtuigen.
Doodswens heeft lang op zich laten wachten, maar deze zeven tracks zijn raak. Vol overtuiging knalt deze Nederlandse troef in het land der black metal die langverwachte tweede langspeler erin. Ga daar maar goed voor zitten!

Tracklist
1: Driven by Death
2: Verrot
3: The Black Flame
4: These Wounds Never Healed
5: She Carries the Curse
6: Devils Stone
7: Vlaamse Vloek
Doodwens online
Svart Records online
- Doodswens – Doodswens - 17 april 2026
- Sabaton gepresenteerd als headliner Wacken Open Air - 15 april 2026
- Thundermother – Live ‘n’ Alive - 14 april 2026