Teheran. De Iraanse hoofdstad is veel in het nieuws, maar niet als het om muziek gaat. Toch heeft ook Iran zijn metalscène, geloof het of niet. Eén van de exponenten van de Iraanse metalscène is Calibre.
Calibre is in 2015 ontstaan en na enkele shows als instrumentale band heeft de band in Amin Yahya Zadeh hun zanger gevonden. De populariteit in Iran nam snel toe, wat resulteerde in veel uitverkochte shows.
Nu gaat Calibre met haar debuutalbum komen. In december van dit jaar zal de metalcore formatie The Storm Inside uit gaan brengen. Die schijf zal verschijnen via Downfall Records. Om de nieuwsgierige metalhead alvast lekker te maken komt Calibre op 1 november met de single ‘The Agony’. Daarvan staat al een preview online. Kortom, metal in Iran leeft.
- Sabaton gepresenteerd als headliner Wacken Open Air - 15 april 2026
- Thundermother – Live ‘n’ Alive - 14 april 2026
- Paaspop 2026 @De Molenheide, Schijndel - 13 april 2026