White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Frayle – Heretics & Lullabies

Leestijd: 2 minuten

Het was afgelopen zomer één van de meest intense bands in La Morgue, het kleinste podium van Alcatraz. Frayle speelde een intense show, waarbij velen gekluisterd en geboeid bleven kijken. De ondergetekende ook, waarvoor het tevens de eerste echte kennismaking met Frayle was. Nu komt Frayle via Napalm Records met Heretics & Lullabies.

Frayle

De Amerikaanse band Frayle wordt aangevoerd door Gwyn Strang. Deze bijzondere dame wordt vooral geflankeerd door Sean Bilovecky. Hij was eerst verantwoordelijk voor alle instrumenten en Strang voor de vocalen. Inmiddels is Frayle uitgegroeid tot een volwaardige band, waardoor zij als viertal acteren. Heretics & Lullabies wordt de derde langspeler van Frayle, maar wel de eerste via een grotere platenmaatschappij.

Heretics & Lullabies

Het was ergens in de zomer, niet lang voordat de band op Alcatraz speelde, dat Frayle er ‘Summertime Sadness’ in knalde als single. Die cover van de klassieker van Lana Del Rey zorgde voor veel nieuwsgierigheid. Hier gebeurde iets. De donkere melancholische klanken van Lana Del Rey werden zowaar nog donkerder en wat mysterieuzer getrokken. Dat maakte het tot een intens spel. Die song is één van de tien tracks op deze nieuwe langspeler.

De muziek van Frayle laat zich omschrijven als sferische doom. ‘Demons’ lijkt bijna fluisterend alsof het door dat stemmetje in het hoofd voor het slapen gaan zelf wordt gezongen. Dat is ook de kracht van Gwyn Strang. Haar vaak bijna fluisterende stem maakt het tot een diep en meeslepend geheel. Doordat de gitaren dan ook de ruimte hebben om de noten even meeslepend te laten zijn, wordt men helemaal in deze sferen van doom gezogen. ‘Souvenirs Of Your Betrayal’ laat dat ook goed horen. ‘Boo’ mag dan wel iets sneller uit de verf komen, de sferen blijven hetzelfde. Wie daarbij ‘Glass Blown Heart’ hoort, zal beamen dat er ook raakvlakken zijn met de trage en intense kant van Dool.

Heretics & Lullabies is bijna als betoverend te ervaren, want Frayle lijkt om de luisteraar heen te kruipen, deze te prikkelen met fluisterende, intense woorden en deze pas los te laten als alle tien de tracks gespeeld zijn. Typisch zo’n album welke men tussendoor niet af kan zetten.  

Frayle - Heretics & Lullabies

Tracklist Heretics & Lullabies

1. Walking Wounded
2. Summertime Sadness
3. Boo
4. Demons
5. Souvenirs Of Your Betrayal
6. Glass Blown Heart
7. Hymn For The Living
8. Run
9. Heretic
10. Only Just Once

Frayle online

Website
Facebook
Instagram
X

NAPALM RECORDS ONLINE

Website
Webshop
Facebook
X / Twitter

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén