White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Void Monuments – Posthumous Imprecation

Leestijd: 2 minuten

Als het gaat in de metal om Kreator, zal iedereen denken aan de befaamde Duitse thrash metal band Kreator. Echter, Kreator is ook het brein achter Void Monuments. Leuk detail is dat Void Monuments met de debuutplaat Posthumous Imprecation komt op de dag dat ook de band Kreator met Krushers Of The World komt. Posthumous Imprecation verschijnt via Blood Harvest Records.

Void Monuments

Void Monuments is dus de band van Kreator. In 2020 werd die band opgericht, maar in 2022 hield die het voorgezien. Toch kriebelde het bloed waar het niet gaan kan en kwam Kreator in 2024 terug met Void Monuments. Op dat moment had hij wel een compleet nieuwe bezetting om zich heen.

Void Monuments is afkomstig uit Sint-Petersburg. De stad, ooit bekend als zowel Petrograd en later Leninggrad, is dus de Russische stad in het westen van dat immense land. In het verleden bleek al vaker dat die stad wat heeft met kunst en ook brute metal is natuurlijk een mooie vorm van kunst.

Posthumous Imprecation

De eerste langspeler van Void Monuments duurt iets meer dan vijfendertig minuten. Daarin schotelt het vijftal acht tracks voor. Dat opener ‘Intro’ een intro is, mag geen verrassing heten. Twee minuten aan sferisch geneuzel was niet per se nodig. Gelukkig is het daarna tijd voor ‘Epitome Of Fear’.

De door black beïnvloede death metal van Void Monuments knalt op Posthumous Imprecation vanaf die track. ‘Epitome Of Fear’ hakt er namelijk gelijk ongenadig in. Het strakke drumwerk is daar een mooie basis voor. Het daarop volgende ‘Devilish Prophecies’ betrekt de doom er ook nog bij. Sowieso geldt dat Void Monuments laat horen zich niet te binnen aan louter één tempo. Dat maakt deze pompende metal prettig. ‘Ascent To The Crucifixion’, wat de langste track is van deze release, laat dat goed horen.

Void Monuments laat met Posthumous Imprecation horen dat hun kracht ligt in het niet louter binden aan één genre. De death metal voert dan wel de boventoon, maar door de invloeden van andere stijlen, maakt het een prettige debuutplaat.

Void Monnuments - Postumous Imprecation

Tracklist Posthumous Imprecation

01 Intro 2:14
02 Epitome Of Fear 4:50
03 Devilish Prophecies 5:32
04 Decapitate The Saints 4:50
05 Ascent to the Crucifixion 6:13
06 Invocation 4:58
07 The Sign of Blasphemy 3:30
08 Father Of Sin 4:03

Void Monuments online

Instagram

Blood Harvest online

Website
Facebook
Bandcamp

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén