White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

The Devil’s Trade – Vidékek vannak idebenn

Leestijd: 2 minuten

Met het in 2020 uitgekomen The Call Of The Iron Peak kreeg The Devil’s Trade de wereld aan haar voeten, voor zover dat met de eerste twee albums nog niet was gebeurd. De donkere folk, doordrenkt met doom en soms onverstaanbare vocalen gaat gepaard met ongekende duistere sferen. Nu krijgt die plaat een opvolger. Eveneens via Season Of Mist komt The Devil’s Trade met Vidékek vannak idebenn.

The Devil’s Trade

Achter The Devil’s Trade gaat, wat bekend mag zijn, Dávid Makó schuil. Hij is echter niet de enige meer in deze line-up, want aan zijn zijde acteren ook nog een drummer en toetsenist. Zelf neemt hij de vocalen, gitaren en banjo voor zijn rekening. Alleen dat al moet genoeg bewijs zijn dat men hier niet met een standaard band te maken heeft.

Vidékek vannak idebenn

De nieuwe release van The Devil’s Trade kent een achttal tracks. In de driekwartier aan muziek passeren er slechts drie songs waar het Engels de voertaal is. Makó is immers een Hongaar en weet als vertrouwd die taal, onbegrijpelijk doordat er geen aanknopingspunten met andere Europese talen te maken zijn, een mooi podium te geven.

Toch is het ‘Flashing Through The Lack Of Time’ welke als eerste de boel echt in vuur en vlam zet. ‘Én felkelék’ is namelijk een instrumentale opener, welke de sferen vooral goed wegzet. ‘Flashing Through The Lack Of Time’ zet de combinatie van meeslepende folk en doom gelijk in de best mogelijke spotlight. Dat wilt overigens niet zeggen dat dit ook de toon is voor de plaat. ‘Clear Like The Wind’ is een akoestisch hoogtepunt, terwijl ‘All Kings Must Fall’ doet denken aan Eddie Vedder in zijn Into The Wild-tijd. De banjo trekt daar al tokkelend de aandacht.

De intensiteit op Vidékek vannak idebenn is hoog, maar door het verschil van muzikaal landschap dat door The Devil’s Trade geschetst wordt, is het vooral een hele meeslepende, indrukwekkende reis waar duisternis en licht als een mooi evenwicht om de luisteraar heen draaien.

The Devil's Trade - Vidékek vannak idebenn

Tracklist Vidékek vannak idebenn

1. Én felkelék (3:17)
2. Flashing Through the Lack of Light (6:28)
3. Vidékek vannak idebenn (8:19)
4. Clear Like the Wind (5:36)
5. Liminal (6:42)
6. Fordulj kedves lovam (6:27)
7. All Kings Must Fall (3:30)
8. Új hajnal már nem jő (4:44)

THE DEVIL’S TRADE ONLINE

Facebook
Bandcamp
Youtube
Instagram

SEASON OF MIST ONLINE

Website
Webshop
Facebook
Twitter

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén