Helaas is Wesenwille niet in de gelegenheid de show op 17 mei op White Room’s Loud & Heavy in Musicon te spelen. Zij gaan op een later moment nog schitteren. Het was niet lang nadenken over een vervanger, want Celesterre had alle redenen om te komen spelen op die vrijdag voor Pinksteren.
Het is niet dat Pinksteren te maken heeft met de set van Celesterre. Daarvoor zijn wel een aantal andere redenen. Buiten dat het brein van Celesterre, Wouter Klinkenberg, natuurlijk een overduidelijke band met Den Haag heeft, geldt ook dat de band onlangs een nieuwe release heeft uitgebracht.
Eerder dit jaar bracht de groep namelijk Terrestial Uncovering uit. Op die EP staan twee akoestische interpretaties van tracks van Earth plus een viertal verrassende covers. Wie de band een beetje volgt, weet dat de heren deze release nog niet ‘gevierd’ hadden. Op 17 mei zal dat dus gaan gebeuren.
Loud & Heavy op 17 mei
De tweede Loud & Heavy showcase van dit jaar staat dus gepland op vrijdag 17 mei. Natuurlijk is de locatie gewoontegetrouw Musicon, aan de Soestdijksekade te Den Haag. Net als bij de eerste editie van 2024 zal de focus op de black metal liggen.
Morvigor is de afsluiter van de avond. Deze Nederlandse band is nog maar pas terug van een Europese tournee samen met Deûle. Kort daarvoor heeft het gezelschap de EP De Spiegel uitgebracht. Ineens bleek dat Morvigor ook in het Nederlands kan betoveren. De andere band met de ‘m’ deze avond komt uit Frankrijk. Miasmes staat, getuige hun snoeiharde EP Vermines en de langspeler Répugnance, black metal in de rauwe zin van het woord. Het drietal zal naar Den Haag afreizen om dat aan den Nederlanden te bewijzen.
De avond wordt geopend door een band die het waard is om vroeg present te zijn. Räum. Deze uit Liège afkomstig kwartet weet wat het is om meeslepend te zijn in de black metal. Hun sferen komen niet alleen door de lange, intense songs, maar ook door de podiumpresentatie. Verwacht hier dan ook geen rood of groen licht en corpse paint bij deze opening van de avond.
Tickets
De belangrijkste vraag is natuurlijk: ‘Hoe worden tickets bemachtigd?’ Dat kan via deze link. In de voorverkoop kost een kaartje slechts €12. De gelukzoekers die tot op het moment aan de deur wachten, zullen €3 meer betalen. Tenminste, als er dan nog zijn.
Dit alles gebeurt weer in samenwerking met Kompaan, het beste Haagse biertje, en Saramacca Food. Daarbij zal wederom €1 per ticket gedoneerd worden aan de Voedselbank Haaglanden.

- Benefietconcert ‘Out of Place’ voor Ramón en voor 113 Zelfmoordpreventie in EKKO - 8 oktober 2025
- As I Lay Dying presenteert nieuwe line-up en single - 8 oktober 2025
- Christ Agony – Anthems - 8 oktober 2025