White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Do Or Die – Resurrection

Leestijd: 2 minuten

Het is dit jaar op de kop af vijfentwintig jaar geleden dat Do Or Die de EP Tears Of Rage uitbracht. Zij die nog een exemplaar hebben liggen, zullen die goed koesteren. Inmiddels de die band weer een aantal jaar actief zoals Do Or Die actief behoort te zijn. Daarom is het mooi dat Do Or Die er met Resurrection er nu een nieuwe muziek in knalt. Die release komt overigens geheel in eigen beheer van de band uit.

Do Or Die

Menig liefhebber van de betere hardcore is wel murw gebeukt bij een show van Do Or Die. De tornado uit België raasde aan het begin van deze eeuw als een malle en nam vriend en vijand mee de moshpit in. Zij die dat geweld liever schuwden, bleven ook niet stilstaan. De energie die Chris en zijn kompanen in de muziek gooide, zette alles en iedereen in vlam.

Tijden veranderden en de gang van zaken ook. Successen werden gevierd, maar in 2015 werd de stekker eruit getrokken. Sinds 2021 is Chris weer actief en is Do Or Die doorgegaan waar het was gebleven. Menig festival heeft dat al mogen ondergaan.

Resurrection EP

Resurrection een een EP geworden waarop Do Or Die een zestal tracks presenteert. Zoals het Do Or Die gewoonlijk is, zijn de tracks niet van lange duur. ‘No Mercy’ is met drie en een halve minuut eigenlijk veruit de langste track op deze release. Vier tracks halen die grens van de drie minuten niet eens. Is dat erg? Juist niet.

Het geeft Do Or Die de gelegenheid effectief alles geheel op hun kenmerkende manier plat te walsen. Dat houdt in dat de hardcore duidelijk onder invloed staat van verschillende stijlen in de metal. ‘No Mercy’ is daar een goed voorbeeld van. Buiten de hardcore zelf om, lijken ook bands als Gojira en Lamb Of God van invloed op de sound. De groove die deze Belgen in hun sound leggen, werkt zelfs op plaat aanstekelijk. Hoe moet dat live gaan zijn? Tracks als ‘Mental Strenght’ en ‘Lust & Power’ zullen menig festivalweide of concertzaal met gemak plat doen kunnen gaan.

Dat Do Or Die terug aan het front is, was de afgelopen jaren al duidelijk gworden. Echter dat de nieuwe muziek ook weer als een malle beukt, maakt dat deze band niet alleen terug is om oude tijden te vieren. Resurrection viert namelijk dat Do Or Die anno 2025, vijfentwintig jaar na die eerste EP, het heilige vuur nog steeds ongekend brandend heeft.

Do Or Die - Ressurection

Tracklist Resurrection EP

01. Lust & Power
02. Alka
03. Resurrected
04. No Mercy
05. Trail of Tears
06. Mental Strength

Do Or Die online

Facebook
Instagram

0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén