White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Fabulæ Dramatis – Violenta

Leestijd: 2 minuten

Opererend vanuit het Antwerpse heeft Fabulæ Dramatis zich ontwikkelt tot een band waarbij diverse stijlen en invloeden samengebundeld worden tot een opvallend geheel. Dat is gebleken op Om uit 2012 en opvolger Solar Time’s Fable. Die laatste kwam alweer in 2017 uit. Na zeven jaar, want de nieuwe release verscheen in 2024, was het dan eindelijk tijd voor de opvolger daarvan. Die derde langspeler van Fabulæ Dramatis is genaamd Violenta.

Fabulæ Dramatis

Achter Fabulæ Dramatis gaat een viertal schuil dat wordt aangevoerd door zangeres Isabel Restrepo. Dat zij meer kan dan alleen zingen, is in het verleden wel gebleken. Zo speelt zij onder andere ook de sitar. Waar zij nog officieel uit Colombia komt, geldt dat gitarist Daniel Diaz wel een Belg is, maar dat zijn naam doet vermoeden dat ook daar Zuid-Amerikaanse, of Spaanstalige, roots aanwezig zijn.

Violenta

In zevenendertig minuten presenteert Fabulæ Dramatis Violenta. Deze nieuwe langspeler ziet die tijd worden verdeeld onder acht tracks. Het meeslepende, sterk opgebouwde ‘The City (Translucent)’ is met iets meer dan zes minuten de langste track op deze studioplaat. Afsluiter ‘Máquina De Sueños’ geldt als de kortste van deze release en is maar een paar secondes langer dan de helft van ‘The City (Translucent)’.

De metal van Fabulæ Dramatis moet gezien worden als een progressieve insteek hierop met daarbij invloeden van zowel de Latijns-Amerikaanse sferen en verhalen. ‘River Of Despair’ laat Restrepo daarbij klinken alsof Raven van Dorst van DOOL ineens in het Spaans bij een vurige metalband zingt. ‘Pawn Out Of Board’ is ook een goed voorbeeld van waarom Fabulæ Dramatis bij de liefhebbers van progressieve metal goed in de smaak kan vallen. Dat daarbij de cleane vocalen ook nog eens worden afgewisseld met een grunt, maakt dat ook fans van onder andere Epica zomaar eens kunnen aanhaken hier.

Violenta is een langspeler geworden die laat horen dat Fabulæ Dramatis meeslepend, veelzijdig en energiek de muziek kan wegzetten. Op deze plaat gebeurt veel, zonder dat het niet in het geheel past. Kortom, die kleine veertig minuten zijn in een no-time om.

Fabulae Dramatis - Violenta

Tracklist Violenta

  1. Fábula violenta 04:03
  2. The Jungle of Ego 04:27
  3. The City (Translucent) 06:05
  4. Lead Astray •|• Indigo 05:03
  5. River of Despair 04:12
  6. Pawn Out of Board 04:28
  7. The Illusionary Spyglass 05:44
  8. Máquina de sueños 03:09

Fabulæ Dramatis online

Website
Facebook
Bandcamp
Instagram

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2025 White Room Reviews

Thema door Anders Norén