Toen in 2020 Deep Blue, welke niet verward moet worden met de fameuze schaakcomputer van weleer, uitkwam, bleek dat dit een sterk debuut was van Louise Patricia Crane. De invloeden van de folk, indie en rock zweefden allen mooi om elkaar heen. Daarom is het ook reikhalzend uitkijken naar de opvolger hiervan. Eveneens via Peculiar Doll komt Louise Patricia Crane met Netherworld.
Louise Patricia Crane
Op het moment dat zij solo aan de slag ging, had zij in de muziekwereld al naam gemaakt. Dat zorgde er ook voor dat de bezetting van de plaat uitermate sterk is. King Crimson-icoon Jakko Jakszyk is wederom haar rechterhand, Jethro Tull-frontman Ian Anderson komt met zijn fluit meedoen en Tony Levin, één van ’s wereld meest geroemde bassisten, maakt deel uit van de ritmesectie.
Netherworld
In dertien tracks presenteert Louise Patricia Crane op Netherworld haar nieuwe muziek. Opener ‘Dance With The Devil’ is met meer dan zeven minuten niet alleen de langste track van de plaat, het is misschien ook wel de song die het meest exemplarisch is voor haar sound. De folk lijkt in de lead te zijn, maar de gitaarsolo rockt stevig en ergens hangt er ook nog een dromerige zweem van indie in het geheel. In ‘Little Ghost In The Room’ is de gitaarsolo bijna schurkend tegen de progressieve rock aan.
‘Toil And Trouble’ is een perfect voorbeeld van hoe dromerig, bijna verleidelijk Louise Patricia Crane haar muziek op Netherworld ook kan inrichten. De kabbelende gitaar vormt een rustieke begeleiding voor haar dromerige vocalen. Dat dromerige aspect komt ook terug in de afsluiting van de plaat. Het niemendalletje ‘日本人形 (Japanese Doll)’ sust met verrassende toetselementen de luisteraar in slaap. Dat staat in een mooi contrast met de subtiele bombast die op de achtergrond in ‘Spirit Of The Forest’ meespeelt. Alles lijkt daar rustig, maar die percussie komt toch wel echt binnen.
Netherworld laat horen dat Louise Patricia Crane geen eendagsvlieg was. Deze plaat trekt haar sound nog breder, nog dieper en laveert nog meer tussen de genres door. Een enerverende reis van a tot z.

Tracklist Netherworld
- Dance With The Devil 7:30
- Tiny Bard 3:39
- Celestial Dust 6:14
- Little Ghost In The Room 4:44
- Toil And Trouble 3:02
- The Red Room 3:59
- Lady Peregrine’s Concubine 1:50
- Spirit Of The Forest 4:28
- Bête Noire 6:58
- Long Kiss Goodnight 3:59
- Thieves Fools And Crows 6:10
- Midnight View 5:10
- 日本人形 (Japanese Doll) 1:03
Louise Patricia Crane online
- Sabaton gepresenteerd als headliner Wacken Open Air - 15 april 2026
- Thundermother – Live ‘n’ Alive - 14 april 2026
- Paaspop 2026 @De Molenheide, Schijndel - 13 april 2026