White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Millionaire – APPLZ ≠ APPLZ

Leestijd: 2 minuten

Menig muziekliefhebber voelde een onrustig gevoel van binnen toen Tim Vanhamel zich meer solo begon te profileren en Millionaire liet voor wat het was. Althans, zo leek het. Samen met dEUS geldt het toch wel als een van de meest bijzondere bands in de Belgische wereld van de indie rock. Toen Sciencing in 2017 vanuit het niks uitkwam, verdween die onrust. Die kan nu volledig verdreven worden, want via Unday/N.E.W.S. komt Millionaire met de langspeler APPLZ ≠ APPLZ.

Het zijn elf tracks om te bestempelen dat Millionaire nog altijd ongrijpbaar is. De indie rock van het gezelschap rond Tim Vanhamel laat horen dansbaar te zijn, toegankelijk genoeg te zijn om op te springen en zelfs zwoel genoeg om intens met jezelf te dansen in een menigte van ontelbare zieltjes. ‘Strange Days’ bevat dat allemaal. Die titels zijn alleen in het boekje terug te vinden. OP de hoes van APPLZ ≠ APPLZ staat ook een tracklist. maar daarin wordt de kennis van een Aziatisch schrift op de proef gesteld. Dat past ook binnen het artistieke plaatje van Millionaire.

APPLZ ≠ APPLZ is een plaat die past in het tijdperk waarin een opgeplakte banaan kunst uit de duurste categorie is. Hier geen bananen maar appels. Die worden in ‘Cornucopia’, waarmee APPLZ ≠ APPLZ opent, nog geëerd. ‘Whiplash’ onderstreept het experiment in Millionaire met een fluorescerende streep. Waar men heerlijk loopt te rocken, verrassen blazer het geheel door de banden met de jazz opvallend strak aan te halen. Zie het als ongenode gasten die het verkeerde feestje crashen, maar welke toch de verwelkoming van de avond zijn.

Als het vreemd smaakt en toch prima te pruimen is, als het rockt en ondertussen keihard dansbaar is én de jazz-fanatici omhelst, dan kan het alleen maar Millionaire zijn. Deze band beheerst als geen ander om genres te versmelten tot iets wat louter als geniaal op de plaat gezet kan worden. Geniaal is daarin een understatement.

Ralf W.
Volg!
Laatste berichten van Ralf W. (alles zien)
0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén