White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Mr. Myst – 7 Deadly Sins

Leestijd: 2 minuten

Waar Belgen goed in zijn buiten biertjes brouwen en wielrennen, is toch wel rocken. Of het nu rock- of metalbands betreft; het land heeft er genoeg. Dat men dan soms ook dezelfde muzikanten elders treft, is ook niet gek, want inspiratie is er genoeg in dat land. Mr. Myst is daarom een band die nog niet bij iedereen bekend zal zijn, maar waar misschien middels 7 Deadly Sins verandering in komt.

Mr. Myst

De band bestaat al sinds 2013, maar heeft nu als mooie troef dat Atticus Myst ook nog een aantal jaren zijn kunsten op het podium bij het almighty Ostrogoth heeft mogen tonen. Dat gebeurde in de tijd dat ook de EP Red Light District het licht zag. Overigens is hij niet de enige die van andere bands gekend kan worden, want bijvoorbeeld drummer Vy Severus zit ook achter de kit in Dyscordia.

7 Deadly Sins

Deze langspeler is de tweede langspeler uit de carrière van deze band. De release is geproduceerd door Atticus Myst zelf, waardoor de band de touwtjes stevig in eigen handen kon houden. Gezien deze plaat, waarop negen tracks staan, geheel in eigen beheer uitkomt, geldt dat voor alles rondom deze release.

Nadat de intro geklonken heeft, wordt middels ‘Ghosts’ en ‘7 Deadly Sins’ direct duidelijk dat Mr. Myst 7 Deadly Sins de wereld lekker wilt laten rocken. De invloeden van onder andere Mötley Crüe, Skid Row en een vleugje Guns ’n Roses zijn duidelijk. Dat zorgt voor een pakkend geheel waarbij alles duidelijk is dat hier echt gerockt wordt. De backing vocals en het vurige gitaarspel in de titeltrack onderstrepen dat.

Cover en gastbijdrage

Dat niet alleen vurige hardrock is wat Mr. Myst op 7 Deadly Sins de luisteraar voorschotelt, blijkt in de toch wel emotionele ballad ‘Goodby My Friend’. Overigens komt daar Piet Overstijns van Dyscordia meedoen, waardoor het een mooi duet is geworden. Een andere track die opvalt, is ‘Maniac’. Ja, het betreft ook hier het iconische nummer uit Flashdance, waarmee Mr. Myst echt niet de eerste band is die dit nummer onder handen neemt. Dit jaar alleen al zijn er releases van onder andere Firewind en Omnium Gatherum uitgekomen waar die track ook op te vinden is. Het is dan ook een song die perfect in een rockend jasje gegoten kan worden. Dat moet Mr. Myst wel nagegeven worden, want ze hebben er een lekker opzwepende versie van gemaakt, zonder het origineel uit het oog te verliezen.

Mr. Myst heeft met de langspeler 7 Deadly Sins een langspeler weten te maken die laat horen dat men in België de hardrock ook op een puike manier weet te presenteren. Kortom, spijkerbroek en leren jack aan en keihard gaan.

Mr. Myst = 7 Deadly Sins

Tracklist 7 Deadly Sins

01. Spiritus Sancte
02. Ghosts
03. 7 Deadly Sins
04. Breakdown
05. This Is What Woman Do
06. Goodbye My Friend feat. Piet Overstijns
07. Maniac
08. Jack D
09. Vanity

Mr. Myst online

Bandcamp
Facebook

0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén