Voor velen zal het een nieuwe naam zijn en dat is ook niet gek. Toen de langspeler Eye For An Eye van Unforged uitkwam, want daar gaat het om, was het ook nog maar de eerste langspeler van dit gezelschap. Toch zag deze groep het album al verschijnen via Fastball Music.
Unforged
De metalband Unforged is afkomstig uit Essen, en dan wel de Duitse versie van die stad. Deze industriële regio staat natuurlijk garant voor het opleveren van veel metal. De oorsprong ligt in 2018, maar in 2019 was de huidige line-up pas definitief. Dat was ook de line-up van deze plaat.
Eye For An Eye
In acht nummers, die samen goed zijn voor zo’n veertig minuten aan muziek, laat de band horen dat ze de invloeden van vele metalbands samen hebben gesmolten tot een eigen moderne blend. Daardoor kan in ‘Eye For An Eye’ bijvoorbeeld de invloed van Pantera, Metallica, Slipknot en Slayer gehoord worden. Daarbij durft Unforged de metal soms echt wel plaats te laten maken voor rustige passages met idem zang.
Iets wat misschien wat verwarrend werkt, is dat het op een Lamb Of God-achtige riff gedreven ‘Antihero’ veelvuldig Eye For An Eye aanhaalt. Dat gebeurt terwijl de track daarvoor zo heet. Misschien dat de band hier een statement wilt maken, want dit nummer hakt er wel flink in. De liefhebbers van een goed mosh kunnen hier ook lekker losgaan.
In een goed tempo knalt Unforged op hun debuutplaat Eye For An Eye hun nummers er doorheen. De moderne insteek op de metal in combinatie met de opzwepende energie maken dit een mooie debuutplaat.

Tracklist Eye For An Eye
- Serial Killer 05:47
- Eye for an Eye 05:46
- Antihero 05:34
- Prior 02:49
- Scream for Me 05:47
- Unforged 04:44
- Fight for Your Life 05:03
- I’m Away 03:30
Unforged online
Website
Bandcamp
Facebook
Instagram
Twitter
FASTBALL MUSIC ONLINE
- Zeitwende komt in juni met debuutplaat - 23 april 2026
- Poseydon – Time Is A River And The Waters Are Red - 22 april 2026
- Show Epica in Carré in minuten uitverkocht, tweede show toegevoegd - 22 april 2026