White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

-(16)- – Guides For The Misguided

Leestijd: 2 minuten

Wie van de betere sludge metal houdt, houdt van –(16)-. Hoe die band ook gespeld wordt, want de leestekens kunnen ook weggelaten worden, hun muziek is op dit gebied al jaren groots. Deze grootmacht heeft nu een nieuwe plaat. Guides For The Misguided is die nieuwe plaat van –(16)-. Dat album is verschenen via Relapse Records.

-(16)-, 16 of Sixteen

Toen in 2022 Into Dust uitkwam, werd er behoorlijk kritisch naar dat album gekeken. Het was namelijk de eerste release zonder vocalist Chris Jerue en teven de eerste als kwartet, omdat voor Jerue geen vervanger was aangetrokken. De vocalen zijn sindsdien helemaal bij gitarist Bobby Ferry belegd. Ondanks die kritische blik bleek Into Dust toch een ijzersterke –(16)-plaat.

Guides For The Misguided

Dat heeft er natuurlijk ook voor gezorgd dat men nu reikhalzend naar diens opvolger uitkeek. De nieuwe langspeler telt op CD tien tracks, terwijl op de vinylversie en de digitale variant ook –(16)-’s versie van Superchunk’s ‘The Tower’ te vinden is. Dat is overigens niet de enige cover op Guides For The Misguided, want –(16)- neemt ook ‘Give Thanks And Praises’ van Bad Brains hun eigen draai. Dat nummer is dan weer wel op elke versie te vinden.

‘After All’ en ‘Hat On A Bed’ laten als eerste twee tracks van deze nieuwe studioplaat horen dat de band hun zompige, heavy sound weer met trots uit de kast heeft gehaald. Rockend en zwaar beukt dit Amerikaanse kwartet op de trommelvliezen in. ‘Blood Atonement Blues’, welke overigens opent met wat frivool pianospel, lijkt het vervolgens wat zwaarder te trekken. In combinatie met het tragere tempo komt men hier wel echt binnen, voor als dat nog niet gebeurd was. De loodzware, groovende basis geldt overigens ook als puike voedingsbodem voor solerend gitaarspel.

Sludge ook kort en krachtig

Vaak wordt gedacht, of aangenomen, al dan niet terecht, dat sludge metal niet kort van stof is. –(16)- laat op Guides For The Misguided tweemaal horen dat men ook zonder de drie minuten aan te tikken hun karakter overeind houdt. ‘Desperation Angel’ zal menig voetjes van de vloer krijgen, vooral doordat op tempo door het moeras wordt gewaad. Ook de eerder al aangehaalde Bad Brains-cover blijft ruim onder de drie minuten. En past dat? Jazeker.

Guides For The Misguided is –(16)-  ten voeten uit. Het is heftig, zompig, het beukt, het sleurt en het is bereid alle botten genadeloos te breken. Ja, de nekspieren goed opwarmen is het devies voordat men deze plaat snoeihard door de speakers laat knallen.

16 - Guides For The Misguided

Tracklist Guides For The Misguided

  1. After All
  2. Hat On A Bed
  3. Blood Atonement Blues
  4. Fortress of Hate
  5. Proudly Damned
  6. Fire and Brimstone Inc
  7. Desperation Angel
  8. Resurrection Day
  9. Give Thanks And Praises (Bad Brains Cover)
  10. Kick Out The Chair
  11. The Tower (Bonus Track) (Superchunk Cover)

-(16)- online

Bandcamp
Facebook
X / Twitter

RELAPSE RECORDS ONLINE

Facebook
Twitter
Instagram
Webshop

0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén