White Room Reviews

CD-, DVD- en concertreviews, nieuws, interviews en events

Delain – Dance With The Devil EP

Leestijd: 3 minuten

Over Delain kan veel geschreven worden, want de afgelopen jaren zijn bewogen geweest, maar wat vooral overeind blijft, is dat Delain doorgaat. Dat bleek afgelopen jaar middels de sterke langspeler Dark Waters. Nu komt Delain met Dance With The Devil, een EP die verschijnt via Napalm Records.

Delain

Met Martijn Westerholt als dragende kracht en oerlid heeft Delain sinds de grote wisselingen de draad dus weer goed opgepakt. Diana Leah blijkt een goede vocaliste en in combinatie met de brute vocalen van Ludovico Cioffi en Ronald Landa, die ook de gitaarpartijen voor zijn rekening neemt en in het verleden ook al in de band zat, komen die mooi uit de verf.

Overigens is Landa niet de enige die in een eerder stadium ook al in de line-up te vinden was. Drummer Sander Zoer zat van 2006 tot 2014 ook achter de drumkit in Delain. De Italiaan Ludovico Cioffi heeft zich inmiddels in deze line-up niet alleen die brute vocalen in zijn takenpakket, maar ook de baslijnen.

Dance With The Devil EP

Wie denkt dat een EP maar een paar tracks telt, heeft het in dit geval flink mis. Delain presenteert namelijk op Dance With The Devil een vijftiental tracks. Dat is machtig veel, maar dat het de stempel EP meekrijgt, is wel logisch. ‘Dance With The Devil’ en ‘The Reaping’ zijn namelijk de enige nieuwe tracks. Die laten direct wel horen dat Delain de zaken anno 2024 goed voor elkaar heeft. De symfonische metal staat als ene huis. Dat blijkt ook in de hernieuwde versie van ‘Sleepwalkers Dream’, origineel te vinden op debuutplaat Lucidity. Nu heeft Diana Leah ook een kans gekregen om met deze track te schitteren, een kans die zij duidelijk niet heeft laten lopen.

Dat Dance With The Devil zo’n uitgebreide EP van Delain is geworden, komt vooral door het aantal livetracks. De negen songs die vanaf de bühne naar de plaat zijn gebracht, laten horen dat Delain nog altijd een ijzersterke liveband is. ‘The Cold’, ‘The Quest And The Curse’ en klassieker ‘April Rain’ laten horen dat de band on stage nog altijd overtuigend is. Bij een drietal tracks komt Paolo Ribaldini meedoen. Misschien is dat niet direct de meest opvallende naam, maar het zorgt wel voor een mooie dynamiek in bijvoorbeeld ‘Queen Of Shadow’.

Instrumentaal en anders

De EP Dance With The Devil eindigt misschien met de tracks die door de fans van Delain het minst geluisterd gaan worden. De twee nieuwe studiotracks staan er in een instrumentale versie op, terwijl voor ‘Underland’ nog een alternatieve versie te vinden is. Die track, origineel te vinden op Dark Waters, komt met een ander einde. Leuk voor een keer.

Ondanks dat de nieuwe tracks van Delain op Dance With The Devil sterk van aard zijn, geldt dat deze EP vooral schittert door de kracht van deze groep als liveband. Dat maken die vele livetracks wel duidelijk.

Delain - Dance With The Devil EP

Tracklist Dance With The Devil EP

1. Dance with the Devil             
2. The Reaping              
3. Sleepwalkers Dream (2024 Version)
4. The Cold (Live)
5. Burning Bridges (Live)
6. The Quest and the Curse (Live)
7. April Rain (Live)
8. Invidia (Live)
9. Queen of Shadow (Live Featuring Paolo Ribaldini)
10.Your Body is a Battleground (Live Featuring Paolo Ribaldini)
11.Moth to a Flame (Live)
12.Control the Storm (Live Featuring Paolo Ribaldini)
13.Dance with the Devil (Instrumental)
14.The Reaping (Instrumental)
15.Underland (Alternate ending version) 

Delain online

Website
Instagram
Facebook

NAPALM RECORDS ONLINE

Website
Webshop
Facebook
X / Twitter

0 Shares

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2026 White Room Reviews

Thema door Anders Norén